Sākums > Kāzu Raksti

Bildinājums no sievietes – vai tas ir pieņemami?

Šogad ir garais gads – jau izsenis Īrijā pastāv tradīcija, kas dod sievietēm iespēju tieši 29. februārī izteikt bildinājumu. Pamazām šī paraža kļūst populāra arī pārējā Eiropā un arī aiz okeāna, bet – vai mūsu vīrieši ir tam gatavi – tikt bildināti?

Kāpēc vispār un vai pastāv nerakstīts nosacījums, ka bildina viņš? Iespējams, ka tā ir sabiedrības kultūrvēsturiskā mantojuma daļa, kas nosaka, ka bildinājums ir vīriešu privilēģija, iespējams, ka modernais laikmets to pārvērtēs par aizspriedumu, taču patreiz šķiet, ka vērā ņemama sabiedrības daļa (gan sievietes, gan vīrieši) tomēr uzskata, ka bildinājums ir saistīts ar vīrišķības apliecināšanos. Bet – vienmēr paturot prātā, ka arī te, kā visos gadījumos – likumiem ir izņēmumi.

Tomēr dāmām vajadzētu būt vērīgām pret šo nostāju – ļoti rūpīgi apsvērt savas iespējas izteikt bildinājumu. Kā arī – apsvērt savus motīvus un iemeslu, kāpēc vēlaties to darīt.

Viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc bildina sieviete, ir tas, ka, vainojot mūsdienu steidzīgo vidi, darbu, stresu, televīziju un futbolu (un dažādus citus aspektus), daiļā dzimuma pārstāves izskaidro vīrieša kavēšanos ar laulību peidāvājumu (pa savam) un ar savu bildinājumu pasteidzina attiecību statusa maiņu. Bet – vai tas ir tā vērts? Atbilde uz šo jautājumu droši vien nav viennozīmīga...

Ir pāri, kuri apgalvo, ka kāzu nemaz nebūtu bijis, ja ne viņas bildinājums. Bet ir arī vīrieši, kuri nelabprāt draugu lokā atzītu, ka bildinājusi sieviete. Varbūt, pirms steigties ar bildinājumu, katrai dāmai un jaunkundzei vajadzētu padomāt par to, ko vēl citu viņa kā sieviete var darīt savstarpējo attiecību veidošanā (jaunas dzirksteles uzšķilšanai).

Kā arī godīgi un atklāti pašai sev pajautāt – vai un kāpēc viņa vēlas/ir tik vajadzīgi, lai attiecības iegūtu oficiālu statusu. Jo – statuss nemainīs savstarpējās jūtas un saskaņu... Tas var tikai nostiprināt jau esošo vai pierādīt, ka tomēr nav atrasta īstā otra puse.

Arī uz lielajiem ekrāniem sievietes bildinājums tiek izmantots kā īpaši sarežģījušās situācijas risinājums, kas reizēm beigās pat mēdz izvērsties par pavisam tradicionālu rokas lūgšanu, kā filmā Leap Year (Universal Pictures, 2010).

Bet tām sievietēm, kuras kaut kādā mērā uzskata šo par kartējo līdztiesības jautājumu, varbūt vajadzētu padomāt par to, ka reizēm lomu sadalījumam sabeidrībā ar līdztiesību nav pilnīgi nekāda sakara. Jūs taču esat tās, kuras galu gala saka savu ‘jā’ vai savu ‘nē’, vai ne?


- www.preceties.com -Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *

Anda
Arī es šogad bildināju savu vīrieti un atbilde bija apstiprinoša! Es tur neko sliktu nesaskatu un tas ir normāli, ka meitene uzņemas iniciatīvu...