Sākums > Kāzu Raksti

Gravējumi stiklā - izsmalcināta kāzu atribūtika

„Mīlestība un saule uzaust, kad to laiks ir pienācis”- reiz teica Zenta Mauriņa. Tāpat arī uzausa man vēlēšanās dot cilvēkiem skaistas lietas īpašos svētkos un ikdienā- dzirkstošs šampanietis glāzēs, kuras rotā jūsu iniciāļi, vai citas zīmes tikai jums abiem vien zināmas, dāvanas mīļajiem, kolēģiem vai biznesa partneriem, mīlestības apliecinājumi vecākiem un pat svečturi galda noformējumam un citas lietas.
Kāpēc tieši gravēšana stiklā?
Mūsdienu mehanizētajā pasaulē „mašīnas” spēj uztaisīt gandrīz visu. Tāpēc vienmēr būšu no tiem, kas pati novērtē roku darbu un gribu arī lai citi sajūt to īpašo pievienoto vērtību, dvēseli, kas ir tajā. Un tas ir tas, pēc kā sāk ilgoties cilvēki- lai būtu „kā nevienam” un pēc dvēseles darbā. Gravējumi tiek veikti līdzīgi kā zīmējot- tikai uz stikla, kas ir daudz sarežģītāk un prasa lielāku koncentrēšanos un precizitāti. Vispirms ar pasūtītāju tiek saskaņots tas, uz kādiem traukiem darbs tiks veikts. Tad tiek precizēts makets, ko nepieciešamības gadījumā veidoju pati, vai arī cilvēciņš jau nāk ar savu gatavu vēlmi. Saskaņojam to, cik ilgu laiku tas aizņems un tad sākas pats darbiņš- gravēšana!
Makets uz trauka tiek pārnests ar īpaša koppapīra palīdzību vai arī tiek izmantot trafarets. Pats gravēšanas darbs tiek veikts ar dimanta frēzītēm.
Nodarbojos ar daudziem rokdarbu veidiem, bet šis ir kas tāds, kas pielīdzināms meditācijai- esmu es, gravējums un domas par cilvēku, kam to taisu. Bieži iznāk taisīt kāzu šampanieša glāzes pirmajam tostam- tad nu domāju par to, cik laimīgi ir cilvēki šajā dienā, un cik nozīmīgi būs skatīties uz šim glāzēm cilvēkiem pēc 50 (un vairāk!) gadu kopdzīves! Tā nu iznāk, ka radu kādu daļu no vēstures.

Iveta Bērziņa, t. 27803063
iveta.beerzina@gmail.com
http://gravejumi.webs.comPievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *