Sākums > Kāzu Raksti

Gunitas kāzu scenārijs


Manas kāzas gan notika astoņus gadus atpakaļ , tāpēc tagad varbūt arī kautko mainītu, bet varbūt arī ne.

No rīta līgava tiek saposta kā jau pienākas. Grims un frizūra ir kārtībā un nu jau arī kleita gatava vilkšanai. Līgavainis protams ir aiztriekts uz savu vecāku mājām un tiek ziņots ka vedēji ir aizbraukuši pakaļ.

Pamazām sabrauc māsas un brāļi un tuvākie radi visi gatavojas līgavas izpirkšanai. Neprecētās meitenes (šajā gadījumā divas brāļa meitas) tiek saģērbtas par viltus līgavām. Atbrauc vedēji ar līgavaini, vedējmāte noskaita pāris pantiņus par bāleliņu kas meklē līgaviņu.

Ieteiktu vedējiem pēc iespējas īsāk jo tāpat jau visi satraukušies!! Tad pa vienai sāk nākt arā viltus līgavas, viss proces notiek arā pagalmā0 protams līgavainis neīstās gribētājas noraida, ja ir atraktīvas meitenes tad šis proces ir ļoti jautrs. Pēc tam ir kārta vecākiem, brāļiem un māsām sākt kaulēties par cenu, pēdējais vārds tēvam par cik ir gatavs atdot meitu. Neatceros par cik mani pārdeva bet kulīte ar melnajiem santīmiem bija paliela.

Nu tagad laiks arī parādīties līgavai, kad līgava ir dabūjusi puši un pirmo skūpstu, līgavas vecāki cienā visus ar vīnu un pīrādziņiem lai jaunajiem bagāts mūžs. Tālāk ap pl 14 .00 dzimsarakstu nodaļā notiek vairāk vai mazāk visiem pēc viena scenārija. Mums gan bija viens noteikums nedrīkstēja sākt žēlabainās runas kas bieži kāzās tiek pielietotas lai saraudinātu līgavu. Man šo procesu gribējās izbaudīt jautrā noskaņā.Paši gan arī ar vedējiem uzjautrinājāmies par zīmoga uzlikšanu jo noskanēja visa zāle tik sparīgi mūs salaulāja.

Pēc sarakstīšanās esam VĪRS ar SIEVU un bezgala laimīgi malkojam šampanieti. Tākā abi ar vīru tajā laikā bijām arī pašdarbnieku kolektīvos tad protams pie pašām durvīm jau bija pirmie vārti. Es dziedāju ansamblī,vīrs dejoja tautiskās dejas tā nu dabūjām gan dejot gan dziedāt lai tiktu garām tautiskajiem vārtiem.

Fotosesija jauka un skaista turpat brīvā dabā (starp citu bildes ļoti jaukas) viesi brauc uz svinību vietu , mēs ar vedējiem kāzu ceļojumā. Braucām uz Zvārtas iezi kur mūs gaidīja kariete. Pie upītes rakstījām savus grēkus dedzinājām un pelnus kaisījām upītē.

Pēc tam kāpām augšā iezī tur malkojām šampanieti un rakstījām piecgades plānu. Starp citu izpildījām kad piecgades jubilejā atvērām un lasījām pašiem prieks ka mantinieku ko vēlējāmies bijām dabūjuši.

Tālāk fotosesija un laižam tālāk uz Līgatnes pārceltuvi, joki bija kad pārcēlājs bija sajaucis no kuras puses būsim un plosts bija otrā pusē. tā drausciņ kavējām. No plosta protams metām Gaujā puķes tā lai saskartos varu pačukstēt ja drusciņ pašmaucās tad puķes noteikti saķersies un aizpeldēs kopā. Tā nu mēs jautri izsmējušies par pārcēlāju kas tīri puktīgi mūs pārcēla.
Uzdāvinājām viņam šampanieti par jauko vizināšanu tad jau atmaiga] laižam uz svinību vietu. Bija vasara tāpēc sarunājām skaisto Rozulas skolu.

Protams pie ieejas mammas ar maizīti un ūdeni kas mums ir jāapēd. Tad ari stilizētā kaza jāizslauc un vīram jācērt malka pavardam. Tiekam veiksmīgi ar visu galā un priecīgi soļojam uz zāli kur muzikanti sagaida ar skaistu valsi. Tālāk vis kā jau visās kāzās laimes vēlējumi kopējā dziesma un darbu sadaīšana. Pirmo valsi dejojam no sākuma divi apļi vienā sievietes vienā vīrieši , tad visi sajiet vienā aplī un dejo visi. Tālāk jautrība dancošana , ēšana un arī dzeršana.. Laiks mičošanai. Jaunos nosēdinā tiek dziedāta mičošanas dziesma tiek likta aube\'un vīram cepure arī pīpe, mans vīriņš pat pacentās pa īstam uzvilkt dūmu.

Sadalīja darba pienākumus mēs gan mēcējām izvilkt pariezos balonus jo sakrita ka vīram ir nauda jāpelna man jātērē. Tālāk tika atnests kāzu karogs pie kura uz ceļiem tupot bija jāzvēr visādas jocīgas lietas. Nu tā apmēram lielos vilcienos manas jaukās kāzas ar 70 viesiem.

No jaunā pāra guldīšanas atbrīvojām vedējus jo gribējām paši iztrakoties cik nu ilgi gribēsim. Viņi gan centīgi sagaidīja un to lielo naktskreklu mums uzvilka. Otrā dienā taisīja skolas sporta laukumā rīta vingrošanu tad gan bija ko redzēt kā dažs saguris kāzu viesis mēģināja pīļu gājienā uz priekšu tikt.

Kāzas vairāk vai mazāk bija stūrētas uz Latvisko variantu un bija ļoti jaukas jo ir kas vēl šodien atceras mūsu jautrās kāzas.Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *