Sākums > Kāzu Raksti

Kas ir svarīgākais kāzu foto?

Intervija ar fotogrāfu Valdi Kauliņu

Kas Tevi saista kāzu fotogrāfijā? Un kas tajā ir svarīgākais?

Noteikti vairākas lietas. Pirmkārt, jau izaicinājums iepazīt un sastrādāties ar nereti tikai vienu vai divas reizes satiktiem cilvēkiem. Otrkārt, man patīk cilvēki un mani vienmēr saistījušas to attiecības, vērojums, kas rodas fotogrāfējot. Fotogrāfija, it īpaši kāzu fotogrāfija, ir veids kā izzināt sevi, mijiedarbojoties ar citiem, tajā pašā laikā kāzu dienas fotosesija ir unikāla iespēja cilvēkus iedvesmot, atklāt lietas un sajūtas,kuras citā vietā un laikā nebūtu iespējams parādīt. Mēs kopā veidojam stāstu, kurā irbezgala daudz detaļu. Svarīgākais ir šo stāstu uzrakstīt tā, lai pašā rakstīšanas procesāmēs būtu atklāti viens pret otru, uzticētos un radītu svētkus.

Kādam foto stilam dot priekšroku kāzās: bieži tiek minēts, ka reportāžai, vai piekrīti?

Manuprāt, nav vienas atbildes. Jāņem vērā, kāds ir pāris. Ja kāzās ir daudz notikumu, cilvēki jūtas brīvi, ir atvērti viens pret otru, tad nav īsti iemesla iejaukties. Var noķert daudz interesantus un aizraujošus kadrus. Bet ne visās kāzās tā notiek. Daudzi cilvēki ir kautrīgi, ilgi vērtē viens otru, neatveras un bieži vien arī tīrā reportāža līdz ar to nebūs tik izteiksmīga. Šajā brīdī, manuprāt, ir svarīgi nepakļauties esošajai noskaņai un ir vērts iejaukties. Svarīgi lai pats fotogrāfs šajā brīdi izrādītu iniciatīvu un palīdzētu atbrīvoties cilvēkiem, ar kuriem viņš strādā. Tāpēc, atkarībā no situācijas, esizvēlos novērotāja vai režisora lomu.

Vai pirmskāzu foto sesija ļauj iepazīt fotogrāfu un dod labāku rezultātu sadarbībā kāzu foto
sesijā?

Katra tikšanās pirms kāzām ļauj uzzināt vairāk par līgavu un līgavaini. Un pirmskāzu fotosesija pilnīgi noteikti ļauj iepazīties tuvāk un pavisam iespējams - ļauj svētku dienā justies jau kā draugiem.

Vai iesaki pāriem pirms kāzu foto sesijas pārdomāt, kādas fotogrāfijas viņi vēlētos? Un līdz ar
to nedaudz inscenēt kāzu foto sesiju.. Vai labāk ir ļauties sajūtām un klausīt fotogrāfu?

Dažreiz iesaku, jo, ja pāris jau sen vēlas kādu noteiktu fotogrāfiju un beidzot ir iespēja to realizēt, tad tas dod vēl vienu starta situāciju, ko var attīstīt un improvizējot nereti iegūt labāku rezultātu. Tajā pašā laikā es neatbalstu striktu plānošanu, kur jau viss ir uzrakstīts iepriekš. Rezultāts ir mijiedarbes rezultāts, kurā sajaukusies iepriekšējā pieredze, mirklis, pāris, fotogrāfs, apkārtējā vide un galvenais - patiesas sajūtas..

Kādām fotogrāfijām jābūt katra pāra foto albumā? Piemēram, viesu kopbilde, kūkas griešana,
bet varbūt arī dekoru elementi?

Ir jābūt bildēm, kas atklāj tās dienas sajūtas un to iemeslu, kāpēc viņi ir izvēlējušies
tieši viens otru. Īstās var būt jebkuras.

Trīs tavuprāt lieliskākās vietas pāra foto sesijai kāzās?

Ideālas vietas ir tur, kur satiekas vismaz divas vides vai elementi: pļava un mežs, pludmale un jūra, ielas un cilvēki..
Lieliskākā vieta Latvijā, kur esmu fotografējis, ir Garciema pludmale.Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *