Sākums > Kāzu Raksti

Kāzas rudenī - kas jāņem vērā!

Vasaras mēnešos katra nedēļas nogale ir pārpildīta ar vienu no skaistākajiem dzīves mirkļiem – kāzām. Tieši tāpēc viesu nami un laulību ceremonijas vietas ir jārezervē pietiekami laicīgi, lai kāds cits to nebūtu paspējis izdarīt pirmais. Vasarā, kad daba ir pilnā krāšņumā, saulīte silda un putni čivina, šī īpašā diena šķiet vēl maģiskāka un skaistāka, bet precēties var arī pārējos gada laikos, piemēram rudenī, kas atronomiski iestājas septembra divdesmitajos datumos un ilgst līdz pat decembra otrai pusei.

Rudens ir ļoti skaists un praktisks kāzu rīkošanai - laiks nav karsts, krāsainajās lapās izdodas perfektas bildes, kuras priecēs acis vēl ilgi un ilgi, bet ir jārēķinās arī ar laika apstākļiem, kuri var būt ne visai pievilcīgi. Portāls preceties.com ir sagatavojis dažus ieteikumus, kurus būtu vērts ņemt vērā gan precoties, gan organizējot, gan ierodoties uz kāzām rudens laikā.

Apģērbs. Izvēloties kāzu kleitu, ir jābūt ļoti uzmanīgai, jo nevajadzētu izvēlēties kleitu ar ļoti garu plīvuru vai pagarinājumu, jo sliktākajā gadījumā, dubļos, tā ātri sasmērēsies. Kā arī, līgavai vajadzētu laicīgi padomāt par kādu kažociņu vai apmetni, ko uzliktu uz pleciem. Līgavainis zem krekla var pavilkt apakškrelu, kas dos papildus siltumu, vai arī iegādāties biezāku žaketveida jaku. Viesiem – ja ir plānots braukt līdzi uz tiltiem, tad būtu ieteicams nodrošināties ar biezākām jakām un glītām šallītēm.

Apavi. Rudens mēdz būt lietains, līdz ar to arī dubļi un peļķes ir viņa labākie draugi, tāpēc ne tikai viesiem, bet arī līgavai vajadzētu padomāt par piemērotiem apaviem. Vīriešiem problēmas ir mazāk, jo pārsvarā uz kāzām ierodas solīdās uzvalka kurpēs, bet sievietēm nāksies mazliet palauzīt galvu, jo, kā gan lai izvēlas starp siksiņu, vaļēju purngalu, platformu, „špiļkām”, zemajām un slēgtā tipa kurpēm? Tas ir gandrīz neiespējami, jo vēl ir jādomā par to, vai kurpes pieskaņosies kleitai, vienkāršāk būtu ņemt palīgā lapiņu ar pildspalvu, un vilkt plusiņus un mīnusiņus J Rudenī ieteicams izvēlēties pēc iespējas zemākus apavus, jo ar papēžiem mitrā un slapjā laikā var būt neērti un pārvietošnās ar kājām būs apgrūtināta, uz „afterparty” gan var izpausties kurpju izvēlē. Kā arī, slēgta tipa apavi būs vispiemērotākie rudens apstākļiem, jo kā jau zinām teicienu: „galvenais, lai ir kājas sausas”. Tagad īpaši aktuāli un moderni ir gumijas zābaki, veikalos tos var atrast visdažādākām gaumēm, lai gan jāatdzīst, ka kāzās īsti solīdi tie neizskatītos, bet bildējoties vienmēr var nostāties otrajā rindā.

Dekoriem. Vajadzētu rēķināties, ka rudenī mēdz būt ļoti vēss laiks un naktīs pat salnas, tāpēc ir jāpadomā par atbilstošiem dekoriem. Domājot par ziediem, būtu ieteicams pakonsultēties ar floristu, lai jūs nekļūdītoes izvēlē, bet vajadzētu piedomāt pie prakstiskās puses un piedomāt no nosvērties par labu izturīgākiem ziediem. Piemēram, neļķes, šo ziedu popularitāte izskaidrojama tieši ar to izturību, nevis paša zieda krāšņumu. Rozes ir klasiskais variants, tās var izmantot visos gada laikos, bet pēdējā laikā, pieredze rāda, ka rozes ir diezgan neizturīgas un ātri novīst. Orhidejas ir kā modes augs, tās ir izturīgas un priecēs jūs ilgu laiku. Ja kāzas nav vēlā rudenī, tad vajadzētu izmantot lielāko priekšrocību – dekorācijas veidot no rudens puķēm, kuri vēl ir dabūjami piemājas dārziņos, piemēram mārtiņrozes, miķelīšus, asteres, gladiolas, vai arī oficiālos svētku ziedus Ķīņā – krizantēmas. Kā arī noteikti jāizmanto pārējās dabas veltes, kuras ir tieši rudenī – sēnes, lazdu riekstus, ozolzīles, krāsainās kļavu lapas, pīlādžus u.c. skaistas lietas.
Tā kā rudens vakari kļūst arvien tumšāki, tad svinību vietā būtu ieteicams izvietot lāpas vai sveces, tās radītu patīkami mājīgu sajūtu, romantiku un gaismu. Kā arī vajadzētu padomāt par smēķētājiem, pie izejas duvīm novietojot pārid pledus, ar kuriem apsegties ejot ārā.

Kosmētika un frizūra. Vējš, lietus un vēss laiks ir lielākie ienaidnieki gan kosmētikai gan frizūrai. Kārtējo reizi vislielākās problēmas tas sagādā daiļā dzimuma pārstāvēm. Līgavai laicīgi vajadzētu pabrīdināt vai vēlreiz piekodināt savu frizieri, ka kāzu diena ir rudens mēnešos. Protams, laiks var būt ideāls, bet vienmēr vajag sagatavoties sliktākajam variantam, izvēloties īpaši izturīgu frizūru un make – up.


Stāsts no pieredzes.
Ilze un Gatis Kosīši precējās 2009. gada rudenī - 31. oktobrī. Viņa stāsta, ka rudens esot tāds mānīgs laiks, tā kā jābūt gataviem jebkādiem laika apstākļiem. Ilzei ar Gati paveicās, lietus nelija un ekstrēmi laika apstākļi nepārsteidza.
„Protams, vajadzētu piedomāt pie piemērota apģērba, jo rudens ir ļoti mānīgs laiks, var būt lietus un stiprs vējš, bet var būt arī saulains un silts. Uz mūsu kāzām dauzi bija ieradušies diezgan plānās drēbēs, lai gan zināja, ka zināms laiks būs jāpavada ārā.
„Lai nebūtu vēss, pa virsu kleitai vilku kažociņu, noteikti izdevīgāk to ir izīrēt uz kāzu dienu, nevis pirkt, bet, atklāti sakot, no milzīgā uztraukuma vēsumu pat nejutu. Tādēļ arī matus izvēlējos savākt „copē”, nevis atstāt vaļā, jo bija bail, ka no mitruma un vēja viss varētu izjukt un „iet pa gaisu”. Tas, protams, vairāk ir gaumes jautājums. Līgavainim, ja negrib vilkt žaketei pa virsu jakai, varu ieteiktu uzvilkt apakškreklu krekla krāsā. Mans vīrs teica, ka šādā kombinācijā viņš ļoti komfortabli un neesot nosalis. It kā sīkums, bet fakts! Pie šī paša punkta no pieredzes varu ieteikt, noteikti padomāt par termosu ar siltiem dzērieniem un kādu uzkodu pa ceļam, īpaši, ja viesiem ir paredzēts braukt jaunam pārim līdzi uz tiltiem.
Ilze atdzīst, ka lielākā problēma esot bijusi baltu kurpju iegāde, jo veikalos vienkārši tās neesot bijušas. „Pirkt baltus zābakus kategoriski atteicos, protams, tas ir gaumes jautājums. Tāpēc baltas kurpes es ieteiktu sameklēt jau vasarā.” Kā arī ļoti labs variants, ko varam ieteikt, ir interneta veikali, protams, pastāv risks, jo tās nevar uzmērīt, kā arī, pērkot „dzīvē” var labāk novērtēt, patīk vai nepatīk, ir ērtas vai nav.
„Jārēķinās arī ar to, ka rudenī dekorēt mašīnu, baznīcu u.c. lietas un vietas, noteikti izmaksās dārgāk, nekā vasarā, jo, ja gribēsies izmantot rozes, lilijas u.c. vasaras puķes, tad tās maksās dārgāk, jo uz vietas vairs netiek audzētas.
Ilze piebilst, ka liels pluss varētu būt viesu namu īre, jo tiem sezona jau ir beigusies, un par cenu noteikti varot vēl kaulēties, jo rudens/ziemas laikā to īpašnieki ir priecīgi par katru klientu.


- www.preceties.com -Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *