Sākums > Kāzu Raksti

Mičošana rudens noskaņās

Mičošana ir vissirsnīgākais brīdis kāzu dienā, tas ir brīdis, kad dienas laikā sauktais jaunais pāris pāriet sievas un vīra kārtā. Mičošana ir atteikšanās no brīvas dzīves, bet tajā pašā laikā ļoti nozīmīga, jo klāt nāk jaunas rūpes par otru cilvēku un ģimenes labklājību. Tā kā izsenis līgavas plīvuru aizstāja ar autu(mici,aubi-sievas rotu),tad šodien mēs varam apspēlēt daudz dažādu citu variantu!

Kāpēc tad izvēlējās šādu tradīciju piekopšanu?! Senos laikos šī mices likšana galvā simbolizēja kārtīgu, nopietnu sievas apņemšanos būt par sievu, un to apliecinot ar savu pūra darbiem, kas savukārt liecināja par to, ka topošā sieva ir arī čakla sieva, kas bija ļoti svarīgi! Savukārt vīram tika galvā likta kārtīga hūte, jeb kāda nu cita tam brīdim atbilstoša svarīga izskata galvas rota! Nevarēja taču iztikt ar kādu te naģeni, kura nu nemaz neliecinātu par vīra kārtīgiem nodomiem!

Un šodien!šodien šī te tradīcija vel joprojām tiek izmantota un pūrā nenolikta, jo arī mēs šajā laikmetā dzīvojošie modernie paaudzes cilvēki, tomēr, vēlamies apliecināt šo mums svarīgo brīdi-no līgavas jeb līgavaiņa kārtas pāriet sievas un vīra godā! Ar ko tad sevi apliecinām. Ko tik nav nācies redzēt un nodomāt. Sākot ar dažādām brenda hūtēm un cepurēm, beidzot ar lakatiņiem un golfa cepurēm. Ko izvēlēties arvien paliek aktuāls jautājums?! To, kas jūsuprāt jūs padara īpašus šajā kāzu tradīcijā - mičošanā!? Lai cik dažādi mēs nebūtu, piedāvājums vienmēr būs katra gaumei! Ar vien biežāk gribas secināt, ka mēs atgriežamies pie kaut kā senāka, vecmodīgāka un tajā pašā laikā modernizēta, jo labi apzināmies, ka laiks nestāv uz vietas. Ja kāzas ir ieturētas vienā stilā, arī mičošanā nevajadzētu aizmirst par vienotu stilu.

Un tomēr, gadalaikiem arī ir sava nozīme, pašlaik rudens mums rāda savu bagātību, to apliecinot ar daudzkrāsainajām koku lapām, tad kāpēc arī mēs nevarētu šo savu bagātību apliecināt ar skaistām, koku lapu cepurēm?! Vasarā ar kaut ko skaisti vasarīgu un tā katram gadalaikam sava rota! Ar vien tuvāk dabai mēs sevi arvien no jauna apliecinām, ka esam no dabas nākuši un ar dabu kopā priecājamies savos visskaistākajos svētkos-kāzās! Lai mičošana izdotos, ir jāprot saskatīt savs es, kas tu esi, un ko tu vari dot otram. Visā savā nopietnībā jau pirms mičošanas to atbildot ar Jā!

Cepuru autore Rita Bričkus: Lai Jūsu kāzu diena būtu mazliet savdabīga, mičošanas procesā piedāvāju cepures, kļavlapu cepurē ir ievītas Latvijas rudens košās krāsas un sudrabapses lapu cepure gluži nemanot simbolizē sudraba naudiņu.

Man ir bijis prieks pirmos kāzu dienā iepriecināt - manu novadnieku talantīgo Raimondu Petrauski un viņa mīļoto Rūtu , kā vēlējumu visiem jaunajiem pāriem gribu atgādināt senu ķīniešu sakāmvārdu - "Vienam otru saprast- ceļš kā laimi atrast"

Dzīvoju Aucē, ar Rīgu ir regulāra, ik pārnedēļu tikšana.
Informācijai: skritask@gmail.com Par cenām un izgatavosānas laiku interesēties privāti!

- Jolanta Selezņeva -Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *