Sākums > Kāzu Raksti

Rudens/ziemas sezonas kāzu kleitas – modes tendences 2012/2013

Rudens un ziema pārliecinoši soļo cauri modes skatēm, iedzīvinot pasaku motīvus līgavu tērpos. Spēcīgi raksturi un maigs sievišķīgums. Kāda ir rudens un ziemas sezonu mūsdienu princese?

Pavisam noteikti tā ir par sevi pārliecināta, moderna un tomēr romantiska un eleganta līgava. Tendences, kas saglabā savu aktualitāti jau ilgāku laiku ir mežģīnes un spēles ar audumu kārtu kombinācijām, kas rada gaisīga viegluma sajūtu. Ja runājam par mežģīnēm, tad ir vērts atzīmēt, ka tās saistās arī ar pavisam īstu karaļnama pārstāvju kāzu tērpiem. Viena no kāzu modes vēsturē zināmākajām kāzu kleitām, kur izmantota mežģīne ir karalienes Viktorijas kāzu tērps. Lielu laika periodu vēlāk uzmanības centrā nonāca Monako princese Greisa Kellija, bet pavisam nesen – mežģīņu elegance rotāja hercogienes Keitas Midltones kāzu kleitu. Te var arī pieminēt, ka par 2012. gada dīvu kāzu modē daudzi atzinuši kino leģendu Merilinu Monro, ko līgavas atdarina gan tērpos, gan aksesuāros, gan make-up un frizūras izvēlē. Var tikai minēt, cik ilgi mežģīnes noturēsies kāzu kleitu modes tendenču top pozīcijās un vai tās jau pavasarī aizstās caurspīdīgie audumi. Bet – ir pamats domāt, ka tā varētu būt.

Ar Monro nosacīti var saistīt arī to, ka šobrīd aktuāli ir mirdzēt – un ne tikai tāpēc, ka tuvojas gada tumšākais laiks. Izšuvumi, kas liek atstaroties gaismai, aktualizē pasakām tik zināmo ideju par iekšējo mirdzumu, kas kāzu kleitas robežās iegūst simbolisku formu. Dizaineri rudens/ziemas kāzu kleitu kolekcijās vairāk akcentē tieši ņieburus un plecu lentas, taču ir arī tādi risinājumi, kur spozme izkaisīta visas kāzu kleitas http://www.modaingrida.lv/new/
garumā.

Ziedu vietā uz mēles tagad starmešu gaismā rotājas tāds elements kā lentas. No klasiskām un vienkāršām līdz pat ekstravagantām. Šķiet, Sniegbaltītes tēma ir aktuāla ne tikai kino. 2012.
gadā uz ekrāniem iznāca divas lielbudžeta filmas: Snow White and the Huntsman [links: http://www.imdb.com/title/tt1735898/] un Mirror, Mirror [links: http://www.imdb.com/
title/tt1667353/]. Tomēr – tas nenozīmē, ka ziedi tiktu pavisam aizmirsti. Drīzāk var teikt, ka ziedu pārsātinātību, kas bija vērojama dažas iepriekšējās sezonas, modes skatēs nomaina atslābums.

Interesanti, ka īpašu dizaineru uzmanību izpelnījusies kāzu kleitas muguras daļa. Divi aktuālākie risinājumi ir muguras atkailināšana, piešķirot līgavas tēlam nedaudz vairāk seksapīla, un muguras aizklāšana ar smalku ‘kaklarotas alternatīvu’, kur tekstila un/vai pērlīšu rindas veido būtisku akcentu.

Izmaiņas piedzīvo arī siluetu hierarhija. Lai arī teju katrā kolekcijā ir pārstāvēts ikviens no
kāzu kleitu tipiem, priekšplānā izvirzās t.s. nāriņas jeb piegulošais un nelielā attālumā no ceļa paplatinātais tērps. Ja jau runājam par formu, tad vēl ir vērts pievērst uzmanību tam, ka dizaineri spēlējas ar kāzu kleitas priekšpuses augstumu, dodot iespēju parādīt kurpītes.

Bet aktuālākais kakla līnijas variants ir bateau - taisna auduma līnija no viena pleca uz otru, ar vieglu ieliekumu vai kombinācija, kad , piemēram, sirdsformas augšmalu veido pamata audums, bet bateau caurspīdīgs tekstils vai mežģīne.

Krāsu gammu rotaļās, kas arī ir viena no svarīgākajām tendencēm, rudens/ziemas sezonu kolekcijās beidzot notikusi izšķiršanās par labu melnbaltajam jeb melnā un baltā kombinācijai.

Tomēr svarīgākais, kas jāatceras katrai līgavai – kāzu kleitas http://www.modaingrida.lv/new/kolekcija/kazu-kleitas/the-angel-of-flowers ir radītas valkātājām, ne otrādi.
Iedvesmojieties no jau radītā, bet nekad neaizstājiet ar to savu sapni! Galu galā kāzu kleitu dizaineri labprāt sadarbosies, lai darinātu tērpu pēc indidviduāla dizaina.Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *