Sākums > Kāzu Raksti

Vedējiem jaunas vēsmas kāzu organizēšanā

Lai vedēji paliktu atmiņā kā vislabākie vedēji,tiem ar vien ir jāpārsteidz jaunais pāris un kāzu viesi ar kaut ko jaunu. Var jau pieturēties pie vecajām tradīcījām,ko bieži vien jaunais pāris jau ir redzējis citu kāzās, vai vismaz dzirdējis,bet var ļauties pārsteigumiem. Nav arī noslēpums, ka pašiem vedējiem, kuri jau ir vadījuši kāzas “daudzskaitlī” arīdzan jaunas vēsmas nāks tikai par labu!

Tiltus varam nomainīt pret :
7 kokiem,kurus var sastapt ceļa posmā no laulību vietas līdz svinību vietai. Kokus var skaisti izdekorēt ar tautiskajām lentām vai atlasa, lina lentām, un smelties tā enerģiju jaunas dzīves sākšanai. Lai interesantāk,varat meklēt tikai ozolus, vai katru koku citādu. Vedēji varētu sagatavot novēlējumus jaunajam pārim. Dažādus dižkokus varat atrast šajā adresītē un uzklišķinot uz katra no dižkoka redzēsiet kur tas atrodas: www.dabasretumi.lv
Par kokiem ir arī daudz skaistu tautas dziesmu,kuru varat piemeklēt pie katra no kokiem! www.dainuskapis.lv

Visvairāk mani personīgi sajūsmina koki, kuri aug vieni paši plašajā laukā, tos var pamanīt pa gabalu un tiem katram ir sava aura. Blakus tiem var izveidot skaistas fotosesijas gan pārim vienatnē gan visam kāzu viesu pulciņam.
Vedēji var sarūpēt arī kādu jaunu stādāmu kociņu,kuru iestādīt kādā no piestāšanas vietām. Lai Latvijā zaļo meži un laulāti pāri!

Varbūt tiltus varat nomainīt pret dižakmeņiem,tos var aplūkot zemāk norādītajā saitē:
http://lv.wikipedia.org/wiki/Latvijas_liel%C4%81kie_di%C5%BEakme%C5%86i
Arī katram akmenim ir savs stāsts. Arī jaunā pāra stāsts ir iesācies, ļaujiet jaunajam pārim apiet tik daudz reizes apkārt akmenim, cik iecerējuši kopā nodzīvot. Var nodziedāt kopā ar viesiem:


Piedz. Ram-tai,ram-tai ra-di-ri-di rī-di,
ram-tai rī-di ral-la-lā(dz. divas reizes)

1. Bēdu manu lielu bēdu,es par bēdu nebēdāj ,
bēdu manu lielu bēdu es par bēdu nebēdāj
Pied.

2. Liku bēdu zem akmeņa,pāri gāju dziedādam.
Piedz.

3. Es negāju noskumusi nevienāji vietiņā,es negāju
noskumusi nevienāji vietiņā
Piedz.

4. Ar dziesmiņi druvā gāju ,ar valodu sētiņā,
ar dziemiņu druvā gāju ar valodu s;etiņā
Piedz.

5. Ja dzīvoju ,tad dzīvoju,tad i, labi padzīvoj,
Ja dzīvoju tad dzīvoju ,tad i, labi padzīvoj
Piedz.

6. Veldrē mieži,veldrē rudzi,veldrē visa labībiņ,
Veldrē mieži,veldrē rudzi,veldrē visa labībiņ
Piedz.

7. Veldrē visi jauni puiši ar savāmi meitiņām,
Veldrē visi jauni puiši ar savāmi meitiņām
Piedz.

Tālāk svinību vietā tradicionālā ābola ēšanas vietā var pasniegt jaunā pāra iemīļotāko augli, piemēram, meloni,kurā iegrieztas sirdis. Mauprāt ābols tika kārts kā aizliegtā augļa nobaudīšana...kā reiz Ieva un Ādams. Kapēc,lai tas nebūtu kaut kas cits,kas jaunajam pārim patiešām kārojas!

Plēst vecu šķivi paklātu zem seģenes....arī to var jaunajam pārim improvizēt dažādos veidos, piemēram, sagatavot skaistus lina maisus(necaurredzamus),kur katrā no maisiem ieliek kādu lelli,bet kādā tikai auduma satītu tīstokli. Maisu tur precēti pāri, kuri ļauj brīvi izvēlēties jaunajam pārim.Tad nu skatās,cik maisus izvēlēsies jaunais pāris un cik tur labuma katrā. Maisus idēli būtu sagatavot vismaz tik,cik precētu pāru!
Vienkāršākā veidā vilkt laimes lozes. Sagatavojiet lielu kartona gabalu,protams izpušķotu un izdekorētu.Noliekot to vertikāli, augšmalai pārkariet dažādas lentītes( var gaiši rozā ar zilām). No priekšpuses redzamas tikai pārmestas lentītes maliņas,otrpus kartonam jaunais pāris neredz. Tātad otrajā pusē var piekārt kādas interesantas lietas,piemēram,kas saistās ar bērna nākšanu pasaulē. Var piekarināt māneklīti, pamperu,u.c.( tās var nebūt arī īstas,bet gan izgrieztas no žurnāliem), un var piekarināt arī tādas,kas galīgi nesekmē bērniņa ieņemšanu,piemēram,prezervatīvu,vai naudu.

Pirmā valša vietā var nolikt molbertu kādā centrālā vietā( kas parasti paredzēta dejošanai), ļaut viesiem sastāties apkārt molbertam, pie kura ir nolikta krāsu palete un otas. Mūzikai skanot viesi iet pa riņķi un katrs kaut ko uzvelk uz noliktās auduma gleznas. Mūzikai skanot jaunai pāris dejo sev noliktā vietiņā,vai tas ir centrā pie molberta,vai nostāk,izbaudot divvientulību. Kad mūziku noklususi, jaunajam pārim palūdz uzlikt autogrāfus un noglabāt gleznu nākamajām paaudzēm.

Sveču aizdegšanā var izmantot vienkāršus sirsnīgus notikumus iz jaunā pāra dzīves. Vedējmāte vai vedējtēvs aizdedzina šo sveci ar kādu mīļu atceres brīdi,kas vienojis to ar jauno pāri. Varbūt kāds no viesiem vēlas izpelnīties šo godu,protams,iepriekš vienojaties,lai nebūtu tā,ka nav sagatavojušies.

Lai jums viss iecerētais izdodas!
Ja jums trūkst kādu ideju,jautājiet mums.
Jūsu.....www.preceties.com
- Jolanta Selezņeva -Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *