Sākums > Kāzu Raksti

Viesu grāmata - viesiem vai jaunajam pārim!?

Viesu grāmatu izvēlas vedēji bieži vien kā dāvanu jaunajam pārim, to papildinot ar skaistām bildēm un skaistiem dzejoļiem. Viesu grāmatu izvēlas gaišos toņos jeb pieskaņotu jaunā pāra tērpam un pārējiem aksesuāriem. Ja jaunais pāris ir izvēlējies tautas tērpus, tad noteikti viesu grāmatu izvēlas tautiskās noskaņās ar tautas dziesmu ierakstītām rindām un kā grāmatzīmi izvēlas prievīti vai lina aukliņu.

Viesu grāmatai iepriekš var paredzēt katru lapaspusi veltīt ikkatram kāzu viesim. Tajā lapaspusē var ielīmēt kāzu viesu bildes un zem tām ļauties viesu improvizācijai, vai lai tie būtu ieraksti dzejas rindās, vai zīmējumos, vai vienkārši novēlējumos, tas paliek kāzu viesu ziņā! Jo ne jau katram ir talants dzeju rakstīt vai skaisti zīmēt, un piespiest viesi darīt to, kas viņam nepadodas, nu nemaz nebūs ētiski!

Kādā secībā aizpilda viesu grāmatu? Vispirms vajadzētu ierakstītu dzejoli no pašiem vedējiem, ka apliecinājumu tam, ka viņi ir galvenie liecinieki šai skaistajai dienai! Pēc tam var ierakstīt arī tostu, ko nolasa pie galda aizdedzinot sveces, katram tās aizdedzējam par godu! Starp šīm lapaspusēm būtu skaisti ielīmēt arī kādu jaunā pāra bildi pirms kāzām, ja tādu nav, tad var izvēlēties skaistus zīmējumus atbilstoši kāzu noskaņai. Piemēram, pirms tosta par sveču aizdegšanu, var uzzīmēt trīsžubura svečturi ar degošām svecītēm. Skaisti būtu, ja arī viesu grāmatā atrastos vieta jeb tosts par vecākiem, kā pateikšanās par jauno pāri.

To vajadzētu izvēlēties pēc iespējas sirsnīgāku un patiesāku, jo tādi virspusēji šeit neiederēsies, lai izlasot arī pa kādai asariņai notek. Un kā pašu pēdējo ierakstīto dzejoli var izvēlēties dzejoli par skaistās baltās kleitas novilkšanu, šo dzejoli lasa pirms mičošanas! Pēc visiem šiem dzejoļiem seko ieraksts: „ Mīļajiem kāzu viesiem”

Ar ko rakstīt un kā? Te nederēs nekādi flomastari, ķēpājošas tintes pildspalvas un zīmuļi!!! Ja tiek izvēlēts marķieris, tad vislabāk vajadzētu pievērst uzmanību ūdensnoturīgam un pēc iespējas smalkākam, tie varētu būt 0.3 vai 0.5 biezuma. Ja pildspalva, tad arī lai nebūtu ķēpājoša un pārāk trekna, un katram gadījumam veikalā iegādājoties vajadzētu padomāt par pāra skaitli.

Nebūs skaisti, ja pēkšņi kļūdas pēc beigsies tinte un vajadzēs iesākto turpināt ar citas krāsas toni! Patreiz veikalos ir iegādājamas arī zelta, bronzas un sudraba krāsas pildspalvas un marķieri, kas skaisti izskatīsies kādā glītrakstā. Varbūt ir iespēja aiznest pie kāda mākslinieka ar iepriekš sagatavotiem tekstiem un dot rīcību mākslinieka talantam. Datordrukā diez vai būs korekti, bez tam tās ir jāielīmē, un līmes arī mēdz būt dažādas, kuras otrā pusē lapai var atstāt nepatīkamus traipu nospiedumus.

Kad pasniegt viesu grāmatu? Viesu grāmata ir labs palīgs vedējiem vakara gaitā, ar tostu un citu dzejoļu nolasīšana attiecīgajā brīdī. Vēlāk to var nodot viesiem, lai vakara gaitā to aizpilda. Tad kad viesu grāmata ir aizpildīta un es domāju, ka arī ne vienmēr līdz cietajiem vākiem, atstājot tajā daudz brīvu baltu lapaspušu, to var pasniegt jaunajam pārim. Ko tad iesākt ar brīvajām lapaspusēm?

Tās ikkatru gadu sanākot uz kāzu jubileju vajadzētu no jauna uzticēt aizpildīt jau vecajiem labajiem kāzu viesiem, kuri ir bijuši kā liecinieki kāzu dienai. Ko tajās rakstīt?! Rakstīt un zīmēt viesiem atļauts uz nebēdu, tā teikt viesu novērojumi un emocijas par jauno pāri gada garumā, varbūt ir kopīgi piedzīvojumi, kurus ir vērts lakoniski aprakstīt, vai varbūt kādu bildi papildinot arīdzan.

Viesu grāmata ir liecības grāmata, kurā labprāt pēc gadiem ielūkojas gan vecais jaunais pāris, gan vecie labie radiņi, draugi un citi liecinieki, kā arī paaudžu paaudzes!


- Jolanta Selezņeva -Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *