Sākums > Kāzu Raksti

Zīds un kāzu fakti

Zīds un īpaši zīda segas un gultasveļa ir izcila izvēle kāzu dāvanai [links]. Un ne tikai tāpēc, ka zīds izceļas ar savu kvalitāti, nodrošināto komforta līmeni un pat veselību uzlabojošām īpašībām. Zīda simboliskā un tradicionālā sasaiste ar kāzām var šādu dāvanu ļaut novērtēt kā vārdos neietērptu, bet tomēr izteiktu vēlējumu jaunajam pārim.
Zīds simbolizē labklājību, kā arī apzīmē notikuma svarīgumu gan vispārējā nozīmē, gan tieši attiecībā uz pāra lēmumu stāties laulībā.

Ķīnā tieši no zīda tiek darināti tradicionālie, sarkanās krāsas kāzu tērpi (gan sieviešu, gan vīriešu), kurus rotā simboliski izšuvumi, visbiežāk no zeltīta diega veidoti. Tāpat no zīda ir darināta viesu grāmata, kas arī ir sarkanas krāsas un tiek rotāta ar izšuvumu. Savukārt, īpaša, no zīda darināta bumba ar dažādiem simboliskiem attēliem ir kāzu ceremonijas sastāvdaļa. Sākotnēji tā ģērbšanās laikā tiek piestiprināta pie līgavaiņa tērpa, bet pēcāk tiek nodota līgavai, novietojot to viņas sēdeklī pārim paredzētajā sēdvietā. Bet, jau ieejot precētas sievas kārtā (līdzvērtīgā nozīmē tam, ko paredz pie mums ierastā mičošana), līgavas galva tiek rotāta ar sarkanu zīda plīvuru.
Francijas tradīcijas paredz, ka virs jaunā pāra, saņemot priestera svētību, tiek novietots zīda baldahīns.

Viena no tradicionālajām grieķu kāzu galvas rotām līgavai ir ziedu vītne, kas sastiprināta ar zīda lentu.

Marokas musulmaņu tradīcijas paredz, ka līgavas seju kāzu laikā sedz sarkana zīda šalle. Tikai līgavainim ir dota privilēģija viņu uzlūkot vaigu vaigā.

Irānā par kāzu notikumu sievietēm ielūguma nosūtīšanas vietā tiek paziņots apciemojot un dāvinot satīna vai zīda kabatlakatiņu, ko papildina mežģīnes. Tajā iesietas kardamona sēklas. Bet pats sainītis tiek novietots uz nelielas stikla paplātes.

Bet mūsdienās sāk veidoties pavisam jauna ar zīdu saistīta paraža – īsi pirms apsveikumu saņemšanas ceremonijas noslēgumā līgava un līgavainis no baltas vai jebkura gaiša toņa zīda virves sasien mezglu, kas simbolizē viņu savienību. Kāzās esošie bērni tiek aicināti piedalīties, iesienot mazos mezglus, kas arī ir gan emocionāls, gan simbolisks brīdis.

Papildini arī savu dzīvi ar zīda eleganci – http://www.silksecret.lvPievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *